19 Ekim 2017 Perşembe

Rusya'da bulunan uzaylı bedeni Dünya'yı sarstı.

Rusya'da bulunan uzaylı bedeni Dünya'yı sarstı. Buz tabakasının altında bulunan uzaylı cesedi hem Rusya'yı hem Dünya'yı şoke etti ve tartışmalara konu oldu.

Rusya'da bulunan uzaylı bedeni Dünya'yı sarstı.
Rusya'nın Irkutsk kentinin Sibirya bölgesinde buzun altında donmuş olarak bir ceset bulunmuştu. Uzaylı yaşam formlarını arayan ve bunları ispatlamaya çalışan bir kişinin tarafından bulduğu belirtilen bu ceset buzun içerisinden donmuş şekilde bu meraklı kişi tarafından bulunmuş. Uzaylının ceset ve bedeninin görüntüsünü video kaydına alan kendisini uzaylı yaşam formu avcısı olarak nitelendiren kişi bu videoyu YouTube koyarak Rusya ve Dünya internet alemine bomba etkisi yaratmış ve şaşkınlıklara neden olmuştu.Uzaylı cesedi ise videodanda izlediğiniz gibi siyah gözlü ve ölürken ağzının açık olduğu görülmektedir. Yine bu bedenin bir bacağı ve kolu kopmuş olarak görüntülenmiş olan bu uzaylının kafa rengi mavimsi ve diğer uzuvları ise pembe ve sarı renkte olduğu gözlemlenmiştir.

Uzaylının bedeni tüm dünya genelinde yaygın olarak bilinen Gri Uzaylılara benzediği de gözden kaçmayan bir ayrıntı. Peki Gri Uzaylı nedir? Gri uzaylıların boyu videoda da görüldüğü gibi 120 ila 130 cm kadardır. Kafa yapısı insan kafasına göre daha uzun ve daha dardır. Adında da anlaşıldığı gibi deri renkleri gri renktedir. Burunları yok denecek halde dümdüz olduğu yüzlerinde burun yerine iki adet delik olduğu belirtilmektedir. Ağızlarının da bize benzemediği, görgü tanıklarının ifadelerinde ağız yapılarının bir yarığı anımsattığı bildirilmiştir. İletişimi bizler gibi olmadığından ağız yapısı da bizim gibi hareket etmediği görgü tanıklarınca belirtilen başka bir husustur. Gri uzaylıların göz yapısı da bizim göz yapımız gibi olmayıp, gözleri siyah, oval ve bizim gözlerimizden büyük olduğu bildirilmiştir. Ayrıca gözlerinin önünde naylon bir perde olduğu belirtilmektedir. Beden yapısı da videoda görüldüğü gibi ince bir yapıya sahip oldukları tarif edilmiştir.  

Uzaylı yaşam formu avcısı olarak kendi tabir eden bu kişinin videosu internet ortamından sonra bir Rus kanalı tarafından da yayınlanmış Rusya'da yaşayan ve bu videoyu izleyen herkesi şoke etmişti. Rus kanalının haberinde videonun Rusya'nın Irkutsk kendinde çekildiği haber olarak servis edilmiştir. Video ve Rus kanalının bu haberinden sonra Rusya'da büyük çaplı bir gündem oluşmuştu.


Uzaylı cesedinin bulunmasının üzerine Rusya İçişleri Bakanlığı duruma müdahale ederek uzaylı bedenin ve uzaylı videosunun, uzaylılar meraklısı olan bir kişi tarafından şaka olarak çekildiğini kamuya duyurmuştur. Rusya'nın Kremlin sözcüsünün yaptığı açıklamada uzaylı bedenin bir öğrencinin evinde bulunduğunu söylemekle, iddia edilen uzaylı bedenin bir öğrenci tarafından yapıldığı ve bu bedenin öğrencinin yatağının altından çıktığını, yapılan incelemeler sonucunda uzaylı bedeni olarak tarif edilen şeyin tavuk derilerinin ekmeğin un haline getirilerek ve bu una batırılarak yapıldığı kamu oyuna açıklanmıştı. Kremlin sözcüsünün yapmış olduğu bu açıklama çoğu kişiler tarafından inandırıcı bulunmadı ve bu habere inanmayan Rusya vatandaşlarının aklına hükümetinin kendilerinden bir şey sakladıklarını düşünmeye başlamışlar.

Söz konusu uzaylı bedeni bir internet formundaki tartışma ile daha da tartışılmaya başlandı. Uzaylı cesedinin videosunun bir kaç yıl önce kaydedildiği de bu tartışma konularından birisi oldu.


Daha önceki Yapay Zekalar kendi kendine Sumo öğrenmeyi başardı. yazımız için tıklayın. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder