24 Ekim 2017 Salı

Julian Assange, Wikileaks kurucusu Bitcoin için teşekkür etti.

Julian Assange, Wikileaks kurucusu Bitcoin için teşekkür etti. Son zamanların gözde yatırım aracı olan Bitcoin için Wikileaks kurucusu kime ve neden teşekkür etti. 

Julian Assange, Wikileaks kurucusu Bitcoin için teşekkür etti.

Wikileaks kurucusu olan Julian Assange Bitcoin'e 2010 yılında ciddi bir yatırım yapmıştı. Bunun başlıca sebeplerinden birisi ABD hükümetinin Wikileaks'e koymuş olduğu finansal ambargoydu. Assange bu ambargo nedeniyle Wikileaks'in yatırım aracı olarak dijital ve kripto para birimini almıştı. Bu finansal ambargo sayesinde Assange ve Wikileaks'in dijital para birimi varlığı %50.000 artmış oldu. Bu artış sebebiyle Assange ABD hükümetine teşekkür etmişti.


Assange Twitter hesabından atmış olduğu tweetinde Wikileaks'e ABD hükümetine ve ambargo nedeniyle finansal olarak hizmet vermek istemeyen kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Assange sözlerine 2010 yılında finansal kurum ve kuruluşların hizmet vermek istememesi nedeniyle bitcoin alımına çok ciddi rakamlarda yatırım yaparak, Wikileaks'in finansal varlığı olan bitcoin'in 2017 yılında %50.000'in üstünde değerlendiğini tweetinde belirtti.

Wikileaks kurucusunun atmış olduğu tweette şunları şöylemiştir. "Paypal, Mooneybookers, AmEx, MasterCard, Visa ve daha başka kuruluşların 2010 yılında Wikileaks'e karşı yasalara aykırı bir şekilde blokaj koymalarını sağladığı için ABD hükümetine özellikle Senatör Lieberman ve McCain'e tüm içtenlikle teşekkür ediyorum. Uygulanan ambargo ve blokaj nedeniyle bitcoine yatırım yapmıştık. Bu yatırımımız %50.000'den fazla bize kazanç sağladı." ifadelerine yer verdi.

Büyütmek için resme tıklayın.

Wikileaks ve kurucusu ABD'nin 2010 yılında Irak ve Afganistan'da yapmış olduğu savaşın gizli bilgi ve belgelerini yayınlamasından itibaren ABD hükümeti Wikileaks'e finansal ambargo koymuştu. Bu ambargo ile Paypal, Visa, Bank of America, Western Union ve MasterCard  gibi önemli finansal kuruluşlar Wikileaks'e blokaj koymuş ve hizmet vermemişti. Bunun sonucunda Wikileaks finansal yatırım aracı olarak bitcoini tercih etmişti. Wikileaks bitcoini finansal olarak kullanmaya karar vermiş ve Wikileaks'e yapılan bağışları bitcoin olarak almaya başlamıştı.

Wikileaks kurucusu Assange'in ABD'nin sebep olduğu Wikileaks'e uygulanan blokaj nedeniyle yatırım aracı olarak bitcoini tercih etmelerine zorladıkları için ve 2017 yılı itibariyle bitcoin 6.000 dolar barajını aştığından dolayı, yatırım varlıkları şuan itibariyle milyonlar ve milyarlar ile ifade edildiği için Wikileaks'in kurucusu neden ABD ve finansal kuruluşlara teşekkür etmesin ki.

Daha önceki  Bitcoin rekora koşuyor. yazımız için tıklayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder