4 Ekim 2017 Çarşamba

Instagram’a Yeni Bir Özellik

Instagram’a Yeni Bir Özellik geldi. Günümüzün en yaygın sosyal paylaşım ağlarından birisi olan Instagram’a yepyeni bir özellik eklendi. 

Instagram’a Yeni Bir Özellik


Uygulamada bulunan hikayeler kısmına artık anket yapılabilmesi için bir özellik eklendi. Uygulama kullanıcıları herhangi bir soru sorup seçenekleri de belirleyerek artık anket yapabilecek.

Uygulama son zamanlarda popüler hale gelen hikayeler bölümüne anket adını verdiği bir özelliği eklediğini duyurdu. Bu özelliğin çıkartma şeklinde uygulamaya eklendiği görülmekte, anket eklemek Instagram’da bulunan diğer çıkartmalara benziyor.

Hikaye bölümüne girdiğinizde hikayenizi paylaşmaya başladığınızda anket çıkartmasını sürükleyerek hikayenize ekleyebilirsiniz. Çıkartmayı hikayenize sürüklediğinizde otomatik olarak soru ve cevapları özelleştirme seçeneği sunuyor. Hikayenizi gören takipçileriniz ankete katılmak için sizin sunduğunuz seçenekleri tıklayarak oylamaya katılmaktadır.

Böylece uygulamada hikayesini paylaşan kullanıcı, yayınlamış olduğu hikayesini kimlerin takip ettiğini, ankete katılım oy sayısını, ankete hangi takipçilerin oy verdiğini ve takçilerin oyunu hangi tercihe yaptığını detaylı olarak göstermektedir.

Fakat üzücü bir haber vermek gerekir ki Instagram bu yeni özelliğini şu an için sadece İOS sistemine sunmuştur. Bu yeni anket özelliğinin yanı sıra uygulama resimlerden fırçalar ve metin üzerinde kullanılan renkleri almanıza imkan sunan damlalık aracı, çizim ve metin doğrulamanız için imkan sunan hizalama aracını da eklemektedir.

Uygulamaya eklenen yeni özellik hizalama ile resimlerinize eklediğiniz çıkartmaları resimlerinizin tam merkezine yerleştirme imkanı tanımaktadır.

Geçtiğimiz haftalarda bir çok uygulama kullanıcısının talep ve isteklerinin başında gelen bir özelliği kullanıma sundu. Bu özellikle takipçelerinizden hangilerinin sizin hakkınızda yorum yapabileceğini karar verebiliyorsunuz.

Uygulama bünyesine entegre ettiği bu özellikle herkese açık olan hesapların yorumları belirli kişilerle kısıtlamasına imkan tanımaktadır.

Facebook ekibinin elinde bulunan Instagram bu yeni özellikleri ile paylaşım yapan kullanıcıların yorum yapmalarını istemedikleri kişileri engellemesine ve yorum yapmasına engel olmasına imkan tanımaktadır.

Uygulamanın çıkarmış olduğu bu yeni özellik ile herkese açık olan hesaplar ve gizli olan hesaplar kendi gönderilerinize yorum yapmasını engelleyebiliyorsunuz.

Uygulamaya gelen yeni özellikleri devreye sokmak için Ayarlar bölümünden Yorumlar girerek ayarlarınızı yapmanız yeterli olacaktır.


Yeni gelen bu özellik sayesinde sosyal paylaşımı sık kullanan ve bu sosyal paylaşımlardan para kazanan kullanıcıları çok mutlu edeceğe benziyor.

Daha önceki Google : Etkili Yönetimin Anahtarı Teknik Uzmanlık Olduğunu Düşünüyor. yazımız için tıklayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder