15 Ekim 2017 Pazar

Android Uygulamalardan Para Kazanmak (Ders - 2)

Android Uygulamalardan Para Kazanmak (Ders - 2) : Yeni bir konu başlığı ve makale ile sizlere uygulamadan para kazanma konusunu tam olarak anlatamaya başlamıştım. Bu yazıda ise başka bir uygulamadan bahsedeceğim.

Android Uygulamalardan Para Kazanmak (Ders - 2)

Bugün sizlere internet üzerinden para kazandırdığı iddia edilen ve yakın zamanda android uygulamasını Play Store yükleyen Çiftlik Bank oyunu ve kazanç sisteminden bahsedeceğim. Bu konuyu deneyimleyerek ve tüm araştırmalarım sonucunda sizlere yazıyorum. Şunu da belirteyim hiç kimse size bu konuda doğruları anlatmayacaktır. Çoğu yerde bu sisteme inan kişilerin yazılarını göreceksiniz. Fakat heplike.com olarak sizlere tüm gerçekliği ile bu kazanç sistemini anlatacağım.

Çiftlik Bank

Aslında Çiftlik Bank internet üzerinden oynan bir oyun sitesidir. Bunu zaten internet sitesinde Çiftlik Bank Nedir? ile cevaplamışlardır. Bu oyun yakın bir zamanda Android telefonlar için Play Store uygulamasını yüklemişti. Bu oyunda insana gıda sağlayan hayvanları satın alıyorsunuz ve bu satın almayla birlikte bu hayvanları gerçek hayatta olduğu gibi beslemeye başlıyorsunuz. Asıl olay ise bu satın aldığınız hayvanlar gerçek hayatta sizin adınıza besleniyor olmasıymış. İlk oyuna başladığınızda size 1 adet tavuk almanızı sağlayan 15 altın verilmekte, tabi bu tavuğu aldığınızda masraflarını karşılayamazsanız, deponuz boş kalırsa tavuğunuzun ölmesi söz konusu yani gerçek hayatta olduğu gibi. Yine mevcut tüm hayvanlarınız ve verilen bu tavuğunuz 1 yıl sonra kendiliğinden ölüyormuş. Bu durum oyunun bir parçası bile olsa gerçek hayatta yatırım yaptığınız bir iş için aklınızı kurcalayan soruların oluşmasına sebep olacaktır. Yani Çiftlik Bank ile para kazanmak için yatırım yapmanızı şart koşan bir sistem ile karşı karşıyayız. Bir nevi yatırım yap paranı daha sonra al durumundasınız. Söz konusu sistem ve uygulamanın ödeme sistemi konusunda emeğinizin karşılığını ya para olarak alıyorsunuz ya da yetiştirdiğiniz hayvanların ürünlerinden alıyorsunuz. 

Gelelim Çiftlik Bank internet sitesinden ve uygulamasından para kazanılıyor mu?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu oyunda yatırım yapmanız şart. Yatırım yapmazsanız gelişmeniz ve para kazanmanız imkansızdır. Yani para kazanmak için yatırım yapmamanız durumunda para kazanmanızın mümkünatı yok gibi.

Gelelim bu oyun güvenilir mi?

Bu oyunun internet sayfasında güvenilirlik konusunda PONZİ olmadıklarından bahsetmektedirler. (Ponzi ne demektir? İngilizce  karşılığı Ponzi Scheme, yatırım yapanların yapmış oldukları paralarından geri dönenle veya başka yatırım yapanlardan gelecek veya gelen paralarla ödeme yapılan bir dolandırıcılık şeklidir. Ponzi kelimesinin bilinen diğer isimleri ise Ponzi oyunu ve ponzi düzenidir.) Bunu yazmaları bile insanın aklında çelişkili soruların oluşmasına yol açmaktadır. PONZİ kelimesini öğrendikten sonra sizlerinde aklında çok fazla soruların oluşacağı aşikardır. Her ne kadar oyun güvenilir olduğunu ileri sürse de bu konuda aşağıdaki mevcut şikayetlerden de görüldüğü gibi bu site ve uygulamanın güvenilirliği tartışma konusu olmaktadır. Bununla ilgili aşağıda açıklayacağım hususlar sizi daha da aydınlatacaktır.

Oyunun kazanç sistemi sizleri ilk etapta para yatırmaya teşvik ediyor. Bu sistemin bir benzerini e-ticaret sitesi olan incir.com sitesinde görmüştük. incir.com sitesinin sistemi de aynı Çiftlik Bank gibi yatırım yapmanızı ve kazanç sağlamanızı sağlayan bir sistemdi. Hızla büyüyen incir.com 57 milyon dolar gibi büyük kazanca ulaşmıştı. 2015 yılının en parlak girişimlerinden biri olduğu düşünülen incir.com 2016 yılında kapandı. Nitekim bu sistemden para kazanmak isteyenler paralarını geri alamadılar. Çoğu kişi bu sisteme yatırım yaparak zarar etmiş oldu. PONZİ olarak nitelendirilen incir.com sitesi 1 yıl içinde fiyaskoyla sonuçlandı. incir.com sitesinin 2015-2016 yılında faal bulunduğu dönemlerde ise Çiftlik Bank gibi şikayetlerin olduğunu gözlemlemiştim.

Şimdi sizlere şikayetvar.com sitesinde bulunan şikayetleri sizlerle paylaşıyorum. Şikayetleri tamamı için buraya tıklayın.Büyütmek için resme tıklayın.

Gerçekten para kazanıyor muyuz? Kazanıyorsak bu para nasıl tarafımıza gönderiliyor? soruların cevaplarını verelim. Açıkladığımız hususları dikkatle okuduğunuzda sistemin PONZİ olma olasılığı çok yüksek. Yani bu yatırım ve kazanç sisteminin ömrü de incir.com sitesi gibi kısa sürecek. O yüzden yatırım yapmadan önce mutlaka iki kez düşünün derim. Sistem her ne kadar kazandırıyor deseler bile bugüne kadar ödeme alan kimsenin olmaması da ilginçtir. Yani kazandığınız paraların size gönderilme olasılığı da yok denilebilir. Ödeme şekillerinden birisi de yetiştirdiğiniz hayvanlardan elde edilen ürünlerin tarafınıza gönderildiğinden bahsedilmektedir. Fakat aşağıda gördüğünüz gibi ürünlerinde gönderilmediği gözükmektedir. Bu gibi şikayetler mevcuttur.
Aklınızda oluşan para kazanma yöntemi her ne kadar bu olmasa da uygulamalar arasında gerçekten para kazandırdığını iddia eden fakat kazananların parasını veya söz edilen ürünü aldığı hiç görülmeyen bir sistem ve uygulamayı sizlere anlattık.

Tüm anlattıklarıma rağmen bu sisteme yatırım yapmak istiyorsanız. Çiftlik Bank resmi sitesinden kayıt olarak Play Store de bulunan uygulamasını indirebilirsiniz.

Daha önceki  113 Ülkeye Vizesiz Seyahat ve Vatandaşlık 43,64 Bitcoin yazımız için tıklayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder