Ece'nin Dolabı

14 Ekim 2017 Cumartesi

Android Uygulamalardan Para Kazanmak (Ders - 1)

Android Uygulamalardan Para Kazanmak (Ders - 1) : Yeni bir konu başlığı ve makale ile sizlere uygulamadan para kazanma konusunu tam olarak anlatacağım. Aklınızdaki tüm sorulara cevap bulacağınız bir yazı dizisine başlıyoruz. 

Android Uygulamalardan Para Kazanmak (Ders - 1)

Günümüzde herkes artık kendi işinin haricinde ek bir gelir olarak para kazanmanın yollarını aramaktadır. Arama motorlarının çoğunda "İnternetten para kazanmak", "Mobil uygulamalardan para kazanmak" terimleri ülkemizde sıkça aratılmaktadır. Bununla birlikte ülkemizde yaşayan halkımız (bende dahil) İnternet ve Mobil uygulamalar üzerinden para kazanmanın yollarını aramaktadır. Pek çoğumuzun aklına ise muhakkak internetten para kazanılır mı? Gerçekten internetten veya mobil uygulamadan para kazanılır mı? gibi soruların geldiğini biliyorum. Tüm sorularınızın cevapları niteliğinde olan ve aklınızda soru işareti bırakmayacak bir şekilde hazırladığım bu makale gelecek yazı dizisinin ilki niteliğindedir. Bu yazı dizisinin devamını sizler için deneyerek yeniden hazırlayacağım.  Sabırsızlıkla beklediğinizi biliyorum ve konuya giriş yapıyorum.

Google Opinion Rewards - Google Ödüllü Anketler

Google şirketi internet üzerinden arama yapılan bir site olarak kalmaktan çok bir sürü alanda yatırım yapmaktadır. Bunlardan birisi ise Mobil Uygulamalardır. Google Android alanında birden fazla uygulama geliştirmiştir. Dünya da Google Opinion Rewards olarak bilinen Hindistan ve Singapur'un arkasından Google Ödüllü Anketler  ismiyle ülkemize gelen uygulamadan bahsedeceğim.

Google Opinion Reward yani Google Ödüllü Anketler isminden de anlaşılacağı üzere uygulama belirli aralıklarla yüklü olduğu mobil cihazın sahibine yönelik anketler göndermektedir. Yani bir nevi anket uygulamasıdır. Şunu belirtmek gerekir ki Google tüm yaptığı işlerde olduğu gibi bu uygulamada da seçici davranmaktadır. Yani uygulamayı indirdiğinizde öncelikle onay süreniz başlamaktadır. Bu süre takriben 1 gün ila 2 ay arasında değişmektedir. (Beni yaklaşık bir buçuk ay kadar sonra onaylamıştı.) Yani buradan anlayacağımız o ki sahte hesaplar ve kimlik bilgileri doğru olmayan hesaplara onay çıkmamaktadır. Bununla birlikte hesabınızda eksik hususlar olduğu tespit edilirse de uygulama tarafından size mail gönderilmektedir. Anlayacağınız üzere uygulama her android cihazda olsa bile para kazandıracak durumda olmayabilir.

Onay sürecinden sonra aklımızdaki para kazanma sorusuna cevabımızı verelim. Uygulamadan onay aldıktan sonra  ilk anketten 0,59 kuruş kazanıyorsunuz. Bu anket size yönelik bir anket oluyor. Bu ankette sizinle ilgili sorular sorulmaktadır. Yani isminiz, soy isminiz, yaş aralığınız, cinsiyetiniz ve ülkeniz gibi sorular sorulmaktadır. Tabi belirttiğim bu rakam kişiye göre değişebilmektedir. Uygulama ilk anketten sonra belirli aralıklarla anket göndermektedir. (İlk anketten sonra 3 gün içinde ikinci anketi  bana yollamıştı.) Tüm anketler sizinle ilgili olacağından ilgi alanlarınıza yönelik anketler gönderilmektedir. Uygulama gönderdiği anket başına daha sonra ayrıca ödeme yapmaktadır. Yani her anketin fiyatı aynı değildir. Mesela X bankası ile ilgili yapılan bir ankette X bankasını dost ve arkadaşlarınıza önerir misiniz?, X bankası ile ilgili yakın zamanda reklam izlediniz mi? gibi basit sorular ankette sorulmaktadır. Kısa olan anketler tabi fiyat olarakta düşük rakamlar kazandırmaktadır. Her anketin fiyatı farklıdır. Uygulama gönderdiği her anket için size bildirim göndermektedir. O yüzden mobil cihazınızın bildirim ayarlarını açmayı unutmayın. Daha sonra uygulamadan anket gelmesini bekleyebilirsiniz.

Gerçekten para kazanıyor muyuz? Kazanıyorsak bu para nasıl tarafımıza gönderiliyor? soruların cevaplarını verelim. Bu uygulamadan evet gerçekten para kazanabiliyoruz. Kazandığınız bu paralar öyle düşündüğünüz gibi nakit olarak ya da hesabınıza gönderilmemektedir. Kazandığınız bu paralar Google Play hesabınızda Ödeme Yöntemleri kısmında bulunan Google Play Bakiyesine eklenmektedir.

Peki Google Play Bakiyesine eklenen bu tutar ile ne yapabilirsiniz. Play Store üzerinde bulunan ücretli olan tüm içerikleri hesabınızda bulunan bakiyeniz ile satın alabilirsiniz.



Fakat hatırlatmak istediğim çok önemli bir konu var. İlk anketi doldurduktan sonra bakiyenize anket  bedeli gönderildikten sonraki 1 yıl içerisinde bu bakiyenizi harcamanız gerekmektedir.  Aksi takdirde ilk ödeme hesabınıza yattığı günün 1 yıl sonrasına tekabül eden günün ertesinde bakiyeniz sıfırlanacaktır. Örneğin 08.10.2017 tarihinde ilk ödeme bakiyenize yatırıldığında, bakiyenizde biriktirdiğiniz tüm tutarı 08.10.2018 tarihine kadar kullanmanız gerekmektedir.

Ayrıca uygulama Android 4.1 üzerinde kullanılabilmektedir. Cihazınızın sistemi Android 4.1 altında ise bu uygulama çalışmayacaktır.  

Yani aklınızda oluşan para kazanma yöntemi her ne kadar bu olmasa da uygulamalar arasında gerçekten para kazandıran ve bu kazandığınız parayı değerlendirmeniz için imkan tanıyan güzel bir uygulamayı sizlere anlattık.

Uygulamayı hemen  indirerek onay aldıktan sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamayı Play Store üzerinden ücret ödemeden  indirebiliyorsunuz.

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

Daha önceki  Haşhaşiler : Pers'in Suikastçıları yazımız için tıklayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder