15 Ekim 2017 Pazar

113 Ülkeye Vizesiz Seyahat ve Vatandaşlık 43,64 Bitcoin

113 Ülkeye Vizesiz Seyahat ve Vatandaşlık 43,64 Bitcoin : Son zamanların gözde dijital para birimlerinden olan Bitcoin artık seyahat ve ülke vatandaşlığına da sahip olmakta kullanılmaya başlandı.


113 Ülkeye Vizesiz Seyahat ve Vatandaşlık 43,64 Bitcoin

Dünya çapında dijital para birimleri ile araba, ev ve farklı farklı şeylerin alındığını okumuştuk. Ülkemizde de düğünlerde takı olarak Bitcoin hediye edildiğini de haberlerden görmüştük. Şimdi ise bir ülkenin dijital para birimi ile vatandaşlığının alınabileceğini sizlerle paylaşıyorum.

Evet yanlış okumadınız! 113 ülkeyi vizesiz gezebilirsiniz. Bunun yanı sıra 43,64 Bitcoin ödeme yapmanızla birlikte vatandaşlık hakkı da kazanıyorsunuz.  Peki nasıl vizesiz seyahat edebiliriz ve hangi ülke vatandaşlığına sahip olacaksınız sorusuna cevap ise şöyle:

Büyük Okyanusun güney kısmında yer alan Vanuatu isimli küçük bir ada ülkesi vatandaşlık hakkı için dijital para birimi olan Bitcoin ile ödemeyi kabul edeceğini bildirdi. Vanuatu ile ilgili ayrıntılı bilgileri sizlerle paylaşıyorum. 


Vanuatu


Vanuatu Büyük Okyanus'un güney bölgesinde yer alan bir ada ülkesidir. Okyanusya kıtasına yakındır. Vanuatu bir ada Cumhuriyetidir. Yani resmi kayıtlardaki adı Vanuatu Cumhuriyetidir. Resmi dilleri Fransızca ve İngilizcedir. Vanuatu Cumhuriyetinin başkenti Port Vila'dır. Bu ülkenin toplam nüfusu 2016 resmi kayıtlarına göre 270.402'dir. Para birimi Vatu'dur.  Yukarıda gördüğünüz bu küçük ada ülkesinin bayrağıdır. Haritalarda Vanuatu için bakınız.

Vanuatu vatandaşlık hakkını genel olarak ülkeden ev alan veya 200.000 dolar ödeyen kişilere vatandaşlık vermekteydi.  Bu ada ülkesi Dünya da bir ilk olarak 43,64 bitcoin karşılığında vatandaşlık verileceği kararını almışlardır. Bu karar ile birlikte 200.000 Dolar eden 43,64 bitcoin ödenmesi halinde ülke vatandaşlığına hak kazanılacağını duyurmuşlardır.

Peki nüfusu Kars, Bingöl ve Nevşehir illerimizden bile az olan bu ülkenin vatandaşlığı bizlere ne gibi yararlar sağlamaktadır?

İngiliz Milletler Topluluğuna kayıtlı olan bu ada ülkesi vatandaşları dünya üzerinde bulunan 113 ülke de vizesiz seyahat edebilmektedirler. Vizesiz seyahat edilebilen ülkeler arasında ise Rusya ve Avrupa ülkeleri yer almaktadır. Ada ülkesi vatandaşlarından az vergi almaktadır. Bununla birlikte çifte vatandaşlığa sahip olan ülke vatandaşlarından ise vergi almamaktadır.

Yani Vanuatu vatandaşı olan kişiler başta Rusya ve İngiltere olmak üzere Avrupa birliği üyesi olan ülkelerde de vizesiz seyahat edebilecektir. Avrupa Birliği  ülkeleri hangileri bakınız.

Daha önceki  Android Uygulamalardan Para Kazanmak (Ders - 1) yazımız için tıklayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder